Verdiepingsdagen RESTART-DCM

THERAPIE BIJ JONGE STOTTERENDE KINDEREN
VOLGENS HET DEMANDS & CAPACITIES MODEL

Verdieping RESTART- DCM

‘De Spraakmotorische component’

 29 oktober en 10 december 2027

Deze  workshop van is bedoeld voor collega-logopedisten die eerder de driedaagse basisworkshop Demands en Capacities Model (DCM) volgens de RESTART-DCM Werkwijze hebben gevolgd of goed bekend zijn met de werkwijze. In de basisworkshop is de spraakmotorische component maar heel summier aan bod kunnen komen. Via de beschikbare materialen op deze website is er de mogelijkheid om via zelfstudie dit domein uit te diepen. In de praktijk blijkt dit toch niet zo eenvoudig te zijn.  Daarom, èn omdat de spraakmotorische vaardigheid op de kleuterleeftijd in wetenschappelijk onderzoek naar voren komt als zéér belangrijk – zo niet de belangrijkste- verklaring waarom sommige kinderen blijven stotteren (Smith et al, 2018) diepen we deze component helemaal uit in deze aparte workshop, vandaar de naam Verdiepingsdag. NB. We beginnen bij het begin, dus juist als je nog weinig tot niets gedaan hebt met deze component, is deze verdieping de kans om dit helemaal op te gaan pakken vanaf het begin.

Tijdens de workshop komen aan bod:

  • Onderzoek van de spraakmotorische component -OMAS– en interpreteren van de gegevens – theorie, achtergrondinfo, training vaardigheden

  • Opstellen en uitvoeren van de –Speech Motor Training-, theorie, achtergrondinfo, training vaardigheden, ouderbegeleiding mbt thuistraining

  • Oefenen ahv videomateriaal en casuïstiek

  • Info over het materiaal op de website

        

Datum

29 oktober en 10 december 2027

Tijd Beide dagen start 10:00 uur (09:30 uur inloop), einde 17:00 uur
Locatie Erasmus Medisch Centrum, Rotterdam
Docenten 1 tot 2 docenten afhankelijk van groepsgrootte.

Ellen Laroes, logopedist-stottertherapeut, praktijkhouder te Brunssum gespecialiseerd in stottertherapie sinds 1986 en oud-docent Vloeiendheidsstoornissen Zuyd Hogeschool te Heerlen, geregistreerd in het Europese register voor stottertherapeuten (CESS), trainer RESTART-DCM Werkwijze

Kosten Het bedrag voor de workshop is incl. koffie/thee, lunch, en workshopmateriaal naast toegang tot het besloten deel van de website.

Early bird € 540 euro tot 1 augustus 2027. Na 1 augustus 2027 het reguliere bedrag € 585

Contact informatie info@restartdcm.nl
Doelgroep Logopedisten die therapie willen verzorgen voor jonge, stotterende kinderen en de basisworkshop ‘Demands en Capacities Model (DCM) therapie volgens de RESTART Werkwijze’ hebben gevolgd of goed bekend zijn met de werkwijze
Studie belastinguren 20
Accreditatie 18 stADAP
Aantal deelnemers Minimaal 12, maximaal 24

Verdiepingsdag RESTART-DCM

‘De Emotionele Component’

28 oktober 2027

Deze ééndaagse workshop is bedoeld voor collega-logopedisten die eerder de driedaagse basisworkshop Demands en Capacities Model (DCM) volgens de RESTART-DCM Werkwijze hebben gevolgd of goed bekend zijn met de werkwijze. In de basisworkshop is de emotionele component beperkt aan bod kunnen komen. Daarom, èn omdat vanuit wetenschappelijk onderzoek naar voren komt dat temperament factoren een belangrijke rol spelen bij kinderen die blijven stotteren (zie o.a. Smith et al, 2018) diepen we deze component helemaal uit in deze aparte workshop, vandaar de naam Verdiepingsdag.

We beginnen bij het begin, frissen de kennis van de basiscursus kort op, en gaan dan de uitwerking van deze component, zowel binnen de Verwachtingen-kant als de Mogelijkheden-kant stevig neerzetten. Wanneer je je onzeker voelt over de aanpak van deze component, er nog weinig tot niets mee hebt gedaan of je vaardigheden op dit vlak wil versterken, dan is deze verdiepingsdag de kans om dit helemaal op te gaan pakken.

Tijdens de workshop komen aan bod:

  • Onderzoek van de Emotionele component – theorie, achtergrondinfo, vragenlijsten

  • Opstellen en uitvoeren van de therapie m.b.t. het verlagen van de Verwachtingen op het Emotionele domein. Training vaardigheden, ouderbegeleiding mbt thuistraining

  • Opstellen en uitvoeren van de therapie m.b.t. het vergroten van de Mogelijkheden op het Emotionele domein. Training vaardigheden.

  • Oefenen ahv videomateriaal en casuïstiek

Datum

28 oktober 2027

Tijd 10:00 uur (09:30 uur inloop), einde 17:00 uur
Locatie Erasmus Medisch Centrum, Rotterdam
Docenten 1 tot 2 docenten afhankelijk van groepsgrootte

Ellen Laroes, logopedist-stottertherapeut, eigen praktijk te Brunssum en oud-docent Vloeiendheidsstoornissen Zuyd Hogeschool te Heerlen, geregistreerd in het Europese register voor stottertherapeuten (CESS), trainer RESTART-DCM Werkwijze

Kosten Het cursusbedrag is incl. koffie/thee, lunch, en workshopmateriaal naast toegang tot het besloten deel van de website.

Early bird € 285,– tot 1 augustus 2027. Na 1 augustus het reguliere bedrag van  € 320,–

Contact informatie info@restartdcm.nl
Doelgroep Logopedisten die therapie willen verzorgen bij jonge, stotterende kinderen en de workshop ‘Demands en Capacities Model (DCM) therapie volgens de RESTART Werkwijze” hebben gevolgd of goed bekend zijn met de werkwijze
Studie belastinguren 10
Accreditatie 8.5 stADAP
Aantal deelnemers Minimaal 12, maximaal 24

Aanmelding voor de Verdiepingsworkshops

Als je belangstelling hebt, meld je je dan zo spoedig mogelijk aan, bij voorkeur voor 1 september. Als er die dag minimaal 12 inschrijvingen zijn, gaat de workshop door. Bij overschrijding van het maximale aantal deelnemers wordt een plaats toegekend op grond van de aanmeldingsdatum. Wanneer je je hebt opgegeven dan geldt vanaf 1 september je aanmelding als definitief. Mocht je deze willen intrekken na 1 september dan gaat de annuleringsregeling in werking. Klik hier voor de annuleringsregeling.

 Aanmelding voor de Verdiepingsworkshops:

Registratie verloopt via deze link bij het Congresbureau Erasmus en zo regel je gelijk de betaling. Er wordt gevraagd naar KP nummer, geboortedatum en plaats i.v.m. het certificaat. Je inschrijving is pas definitief wanneer je deze stap hebt voltooid.

Het bedrag is voor deelname aan de workshop inclusief koffie/thee, lunch en cursusmateriaal naast toegang tot het besloten deel van de website.

Via de link naar het Congresbureau Erasmus krijg je bij registratie de betalingsopties. Er zijn twee mogelijkheden:

  1. Je betaalt het bedrag met een ‘early bird’ korting. Hiervan kun je tot 1 augustus 2027 gebruik maken
  2. Na 1 augustus is het volledige bedrag voor de workshop verschuldigd.

Mocht de workshop niet doorgaan dan is er natuurlijk restitutie van je betaling.

Vragen

Alléén vragen over de betalingswijze kunnen gestuurd worden naar i.marks@erasmusmc.nl. Alle andere vragen naar info@restartdcm.nl   of via het contactformulier.

Nadere informatie

Na 1 september ontvangen de mensen die geplaatst zijn informatie over o.a. de voorbereiding, tijdpad, precieze locatie etc. Mocht je vragen hebben dan kun je gebruik maken van het contactformulier op deze pagina of een mailtje sturen naar info@restartdcm.nl

Registratie en betaling via de link naar het Congresbureau Erasmus. Voor alle inhoudelijke vragen kun  je onderstaand formulier gebruiken

  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.